Monday, June 25, 2012

Sankt Hans aka Jaanipäev

Kahekümne kolmandal juunil, laupäeval, tähistasime ka siin Jaanipäeva. Taani keeles kutsutakse seda Sankt Hans-iks. Eks põhimõte on tal sama nagu Eestis. Maja kõrval asuvale muruplatsile oldi mõni nädal tagasi suur oksahunnik kokku aetud, mis siis õigel päeval põlema pandi. Kahjuks see väga põleda ei tahtnud. Kokku tuli naabruskonnast oma kaks-kolmkümmend inimest. Kohale toodi vahukomme, küpsiseid ning paar kasti karastusjooke.

Selline tunne, et taanlastel on iga sündmuse kohta laul olemas. Niisamuti oli ka jaanitule jaoks neil laul olemas. Igaühele jagati sõnad kätte ning mõne hetke pärast võetigi viisijupp üles. Eks see suhteliselt segapundar oli, aga lõpuks sai laul läbi lauldud. 

Siis otsustasime vahetusõega vahukomme grillima minna. Kõigepealt käisime aga platsi kõrval olevas hekis, et endile sobivad oksad leida, mille otsa vahukommid torgata saaksime. Ega ma pole neid enne grillinud. Mõni aeg tagasi sai vähemalt ära proovitud, kuidas see maitseb. Päris mõnus oli neid küpsiste vahel süüa. Igatahes, kui olime sobivad oksad leidnud, läksime ning hakkasimegi neid järjest kuumaks kütma. Kuna nad kleepuvad ikka päris mõnusalt, kui nad kuumad on, oli pärast terve mu pusa vahukommi täis. Ega väga palju neid ka süüa ei saanud, sest need olid nii magusad, et lõpuks läks süda kergelt pahaks. 

Aga muidu oli vahva kogemus. Ning vihma ka ei sadanud! Tohutult mõnus vahelduseks. :)Vahepeal tossas tohutult.


Keset lõkkehunnikut tekkis väike auk.No comments:

Post a Comment