Wednesday, February 29, 2012

Galla

Ühesõnaga on siin ilmad ikka kohe nii mõnusad, et mu tuju seisab ka stabiilselt laes. Täna on väljas ikka eriti soe. Võib vabalt ilma üleriieteta välja minna ilma, et külm hakkaks. Niiet võib vast öelda, et siin on kevad juba käes. Vahepeal on küll veidi vihmasemad ilmad, kuid eks need peab üle elama. Ma käisin kodus juba eelmisel nädalal lühikeste pükstega ringi, mille peale vahetusema ning -õde krimpsutavat nägu tegid, sest nende arvates oli selleks veel liiga külm. Nüüd on aga ka nende arvates juba päris soe. 

Möödunud laupäeval toimus meie koolis Galla. See meenutab veidikene ameeriklaste prom-i. Siin aga liituvad õpilastega ka nende vanemad. Mina olin kahes erinevas grupis, mis pidi niiöelda kogu selle massi meelt lahutama. Kõigepealt seisime oma tosina tüdrukuga väljas peauste juures ning laulsime neljahäälselt laulu God Bless The Child. Seda laulsime ikka päris pikka aega. Samal ajal liikusid inimesed majja sisse. Päris armas oli, kui mõned meile naeratasid, pöidlad püsti viskasid, lihtsalt vaatasid või siis lausa meist pilti tegid. Kõigil olid muidugi väga uhked riided seljas. Mingi aeg liikusime tagasi sisse, et järgmise etteaste anda.

Järgmiseks numbriks oli kolmest loost kokku pandud popurrii. Nendeks lauludeks olid: It's Raining Men, Have You Met Miss Jones? ning Can't Take My Eyes Off Of You. Esimeses laulus laulsin kooriosa alumises hääles. Kui laulud vahetusid, läksime jälle kamba tüdrukutega lava taha, et mõned aksessuaarid endile külge panna. Nimelt pidime kaabu pähe ning boa ümber kaela panema, et kabareetantsu tantsida Viimase kahe laulu instrumentaalosade ajal esitasimegi harjutatud tantsusamme. Viimase laulu refrääni laulsime ka kaasa.

Viimased noodid.

Pärast seda läksid kõik võimlasse, kus mingit spetstantsu tantsiti. Ehk siis selline pigem vanaaegsem tants, kus paarid on neljastes gruppides. See pidavat siin mingi traditsioon olema. Kahjuks ma ise seda ei näinud, sest pidin muude asjadega tegelema. Kui tantsud olid mõneks ajaks tantsitud, liiguti tagasi klasside juurde. Koridoris oli suur laud toiduga kaetud, kust igaüks sai süüa võtta ning siis pidi oma klassi juurde sööma minema. 

Kuskil kella kümne-üheteistkümne ajal läksid vanemad inimesed koju ning noored jäid pidu pidama. Samal ajal, kui kõik sõid, pani õhtune bänd oma pillid püsti, et õigeks ajaks valmis olla. Siis läkski igavene trall ning tantsulust jälle lahti. Kuna ma pidin järgmisel päeval vara tõusma, et võrkpallivõistlustele minna, hakkasin mõni aeg pärast keskööd kodupoole kõmpima.

Ühesõnaga oli vahva õhtu! Kahjuks ei ole sellest õhtust väga pilte. Pildistajaid oli seal palju, kuid pilte ei leia ma kuskilt üles. Ise ka teha ei saanud, sest pidin pidevalt proovis või kusagil mujal olema.No comments:

Post a Comment