Sunday, January 1, 2012

Aastavahetus

Vana-aasta viimasel päeval hakkasime juba pärastlõunal kergeid ettevalmistusi tegema. Nimelt valmistasime koos vahetusõe Petraga kergeid suupisteid. Mingi aeg tulid naabrid ka meile külla ning rääkisid veidi juttu. Nad pidid aga varsti ära minema, sest tähistasid aastavahetust teises linnas oma sõprade juures. Kella kuueks istuvad kõik taanlased teleka ette, sest siis hakkab nende kuninganna väikest kõnet pidama. Seda näidatakse otseülekandes Kopenhaagenist.

Ja siis hakkasime õhtust sööma. Terve laud oli kenasti ära kaetud ning uusaastakaunistused üles pandud. Ka elutoas oli uue aasta hõngu. Õhtusöök oli meil täna kolmekäiguline. Kõigepealt sõime homaare, seejärel sooja toitu ning lõpuks magusoiduks jäätist. Kui söök oli söödud, pandi laua keskele selline hõbedane toru. Kui selle niiöelda tule otsa panna, viskab see mõne hetke pärast sädelevaid paberitükikesi igale poole. Neid torukesi oli meil neli tükki. Ehk siis kokkuvõttes oli terve laud värviline. Siis muidugi tuli sellest omajagu sõda välja minu, Petra ning vahetusema vahel. Vahepeal aitas väiksem vahetusvend Anton ka kaasa. Igatahes oli terve maja neid tükikesi pärast täis. Tohutult populaarsed on ka väiksemad pudelikujulised topsid, mille ühest otsast tõmmates teisest otsas igasugu sodi välja lendab.

Sellega aga õhtu ei lõppenud. Millegi pärast on taanlastel komme aastavahetusel igasugu lollusi oma naabrite arvelt teha. Eks siis otsustasime meie ka. Kuna meie naabrid sõitsid linnast välja, siis polnud avastamisohtu ka täna oodata. Igatahes võttis vahetusisa meie kuusepuu ning tõmbas selle naabritele lipuvardasse.

Kolmekümne esimese detsembri lõpetasime teiste naabrite juures. Seal olid veel mõned naabrid külas. Aastavahetust vaadatakse ka telekast. Nimelt näidatakse jälle otseülekandes Kopenhaagenis asuvat suurt kella, mille järgi uut aastat arvestatakse. Mõni hetk enne keskööd ronisime päris mitme inimesega toolide peale, et siis uude aastasse hüpata. Mõne aja pärast läksime välja, et ilutulestikku vaadata. Ka ise lasime mõned raketid taevasse. Mina proovisin muidugi järjekordselt tohutult palju pilte teha. Ilutulestiku piltidest teen eraldi postituse. Tegelikult on siin terve viimase nädala jooksul pidevalt ümberringi paugutatud. Kuna Vaks paugutamist kardab, on ta selle nädala terrori all elanud. Temaga ei saanud isegi päeva jooksul korralikult jalutama minna. 


Õhtusöök:


 


Kaunistused:Paremal olevad pisikesed rullikesed on need suupisted, mida valmistasime.Köögipõrand pärast sõda.

 Kuusepuu lipuvardas. (Õues oli kottpime ning vihma sadas - võimatu korralikult pilti teha.)


 

No comments:

Post a Comment