Friday, October 28, 2011

Spil Dansk Dag

Eile oli taani muusika päev. Ühel raadiokanalil lasti ainult taani muusikat. Selle päeva puhul oli ka minu koolipäev veidi teistsugune. Esimene tund pidi ajalugu olema, kuid kuna õpetajat ei olnud, sest ta pidi vist haige lapsega kodus olema, siis istusime kogu klassiga niisama. Alates teisest tunnist oli meie päev täis muusikat. Nimelt hakkasime oma grupikestes jälle lugusid harjutama, mida me viimased nädalad õppinud oleme. See oli päev, mil esmakordselt oma lugusid teistele esitasime. Vahepeal, kui väikese pausi harjutamisse tegime, liikusin mina klaveri taha ning hakkasin mängima. Teised tüdrukud tundsid viisijupi ära ning hakkasid laulma. Looks oli Rihanna Unfaithful. Õppisin selle loo kunagi ammu ära. Hea, et veel meeles on. 

Kui siis harjutamisaeg sai läbi, kogunesime uuesti kogu klassiga. Plaan oli selline, et iga grupp esineb koolimajas kaks korda ning koolist väljas kolm korda. Nimelt pidime leidma linna peal mingid kohad, kus esineda. Meie valikusse olid jäänud raamatukogu, vanadekodu ning üks kool. Kõigepealt aga esinesime oma koolis. Esimeseks kohaks oli muusikaklass, kus meie vaatajateks tuli üks teine klass. Olime esimesed, kes end esitlesid. Meil tuli laul ütlemata hästi välja. Kolmapäevases proovis olime veel veidi toored olnud, kuid täna olime küll tip-top vormis.


Laul, mida meie esitasime: Saybia - The Day After Tomorrow.


Teiseks kohaks oli söökla. Ehk siis esinesime lõunapausi ajal päris paljudele inimestele. Pärast meid esines seal samas kolmeliikmeline poistegrupp. Ka neile oli see teine kord. Esimene koht oli invaliidivetsus. Nad esitasid räpi. See nägi ikka tohutult hea välja. Kokku oli muidu neli gruppi. Ühes grupis olid kõik liikmed riietunud kaheksakümnendatesse. Nad esinesid kooli ees. Tegid lausa sellise show, et sõitsid autoga kohale, avasid pagasiruumi, kus helimees istus ning siis hakkasid tänaval tantsima. Viimane grupp esines veidi rahulikuma muusikaga. Nende juures meeldis mulle tohutult see, et nad esitasid rohkem kui ainult ühe laulu. Ühes laulus kasutasid nad laulmise asemel mingit väga huvitavat riistapuud. Ma ei tea, mis selle nimi on, kuid tegi ta ikka päris huvitavat häält, kui sellest õhku läbi puhuda. 

Poiste trio vetsus. Sebastian L selg, vetsupotil istub Simon ning räpib Emil.

80'ndate grupp. Sofie, Mette, Johanne B, Anton, Nanna, Signe, Johanne E.

Publik.

Vahepeal mängisid pooled teiste tagumikkudel nende torudega viisi. 

Viimane grupp. Tüdrukutel on need asjandused suus, millega viimase laulu esitasid. Lotte, Andreas, Anna K, Astrid, Sebastian H.

Meie grupp sööklas. Anna J, Esben, Frederik, Nicoline, Stinna, mina, Christina. Lasse on ka seal kuskil vasakus ääres. Tema mängis ksülofoni.

Poiste trio sööklas. Ülevalt: Emil, Simon, Sebastian L.


Kui olime koolis ära esinenud, pakkisime varustuse auto peale ning sõitsime järgmisesse kohta. Mina läksin koos poistega ratastega, teised sõitsid autoga. Esimene peatus oli vanadekodus. Tassisime pillid majja ning esinesime. Seal öeldi meile, et me tuleks pärast tagasi, et kohvipausi ajal teistele veel esineda. Nende kahe korra vahepeal käisime raamatukogus. Seal polnud publikut küll palju, kuid see-eest olid nad vägevad. Mängisime neile kaks korda oma lugu. Meid kuulas ka üks väike tüdruk, kellega Lasse väga hästi läbi sai. Vahepeal viis oma ksülofoni tüdruku ette, et tema ka mängida saaks. 

Esimene kord vanadekodus. Tagumine rida: Nicoline, Stinna, Mina, Christina. Esimene rida: Lasse, Frederik, Esben, Anna J.

Raamatukogus.

Meie ustav kuulaja.


Pärast raamatukogu läksime tagasi vanadekodusse. Seadsime end sealses sööklas sisse ning hakkasime esinema. Kui olime ära laulnud, võtsime taanikeelsed laulikud kätte ning laulsime koos nendega paar lugu. Pärast seda istusime ka laua äärde ning saime üht-teist head-paremat. Nimelt pakuti meile morssi/kohvi, kakaokooki ning pärast veel šokolaadikomme. Lõpetasimegi oma tuuri seal ning pärast seda läksime tagasi oma kooli, et teistega kokku saada. 

Teine kord vanadekodus.

Siis, kui kõik koos laulsime.
Kui tagasi koolis olime, siis rääkisime veidi, kus keegi käinud on. Poiste trio oli toidupoes Kvickly-s käinud. Seal oli banaanidel mingi pakkumine olnud. Eks nad siis käisid seal ringi ning laulsid üht taanikeelset laulu, mis räägib banaanide ostmisest. Kokkuvõttes teenisid nad endale sellega kaks kasti banaane välja. Pärast siis sõime neid kõik koos. Igatahes oli meil tohutult tore päev.


No comments:

Post a Comment