Saturday, May 28, 2011

62 päeva minekuni

Kolmapäeval (25. mai) sain kauaoodatud teise infopaketi. Lennuaegu siiski veel ei tea. Need saadetakse millalgi e-maili vahendusel. Pakett sisaldas aga infot Taani elu-olu kohta. Hämmastav, et kuigi Eesti on pindalalt suurem kui Taani, siis pealinnas Kopenhaagenis elab rohkem inimesi kui terves Eestis kokku (Eesti - 45 227 km², 1,34 miljonit inimest; Taani - 43 094 km², Kopenhaagen - 1,81 miljonit inimest). Kujutan ette, milline sipelgapesa seal on.

Veidike sellest, mis kirjas oli:
"Good to know about Denmark and the Danes:
* We do not have a word like "please" - being polite is in the words you use.
* We do not talk loudly in public - you will probably find trains and busses very quiet.
* Danes are often very private persons - it may take time to get to know them.
..Please practice riding a bike before you come!"

Ka perelt sain kirja. Nimelt hakkavad nad suvel mu tuba ette valmistama: värvivad, kaunistavad. Koolist olevat nad ka kinnituse saanud, et seal alustan 15. augustil.

Kool, kus käima hakkan. (pilt Google Mapsist)

Praeguseks pole veel mingit hirmu sõitmise ees tulnud. Pigem ootan pikisilmi. Mõni päev tagasi sai linna peal käidud ning üks välismaalane küsis minult teed. Seletasin ära ning mõne aja pärast mõistsin, et paari kuu pärast olen mina selles olukorras, kus mitte midagi ei mõista ning pean pidevalt möödujatelt abi paluma. Õnneks mingi aimduse linnast olen juba tänu Google'ile saanud.

Reedel (27. mai) oli viimane koolipäev. Pole siiamaani kohale jõudnud, et mul ei ole enam võimalust oma praeguste klassikaaslastega üheski tunnis koos olla. Veel vaid mõni eksamikonsultatsioon ning lõpureis jäänud. Tohutult armas oli, kuidas mõned lubasid suvel lennujaama mind ära saatma tulla ning mulle vahetusaasta jooksul igasugu head-paremat postiga saata. Kui täpsed lennukellaajad teada saan, annan kindlasti teada. Aitäh teile toetuse eest.

And I would also like to say hi to all of those non-estonians who follow my blog and take time to use Google Translator to understand this estonian text (although most of the time you probably may misunderstand it). : )


2 comments:

  1. aaahh.. mul on nii 73 päeva minekuni. maitea, ma kardan küll norra minna nagu loll.. täiega imelik on mõelda et ma nagu lähen ära..
    tahaks ka pere teada juba..

    ReplyDelete
  2. Hei!!!!!
    Sattusin juhuslikult su blogi peale ja ennäe imet, leidsin tulevase yfuka. Ise lähen augustis Argentiinasse ja elu tundub tulla sama põnev kui sinulgi. Su blogi lugedes hakkasin ka oma päevi äraminekuni lugema. Megatore,et nii paljudel yfukatel on juba pered olemas ja võib uhkusega öelda,et eestlased on minev kaup:) Megatore:) :D:D:D:D

    ReplyDelete